Fiyat bilgisi için formu doldurun sizi arayalım

Ohrid Turu 2019 / Onur Havayolları Seferi ile 7 Gece Şok Promosyon!

Ücrete Dahil Olan Hizmetler

  • Onur Havayolları ile Direkt olarak İstanbul / Ohrid – Ohrid / İstanbul arası uçak bileti
  • Seçilen Kategoride 7 Gece Otel konaklaması
  • Sabah Kahvaltıları
  • Türkçe Rehberlik hizmeti
  • Ohrid Şehir Turu
  • Havalimanı / Otel – Otel / Havalimanı transferleri
  • Zorunlu Sigorta
1.Gün : İSTANBUL -OHRİD
Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Gidiş terminali  saat 10:00 da buluşma. Bilet ve bagaj işlemlerinin ardından Onur Havayolları tarifeli 8Q671 seferi ile Saat 12:40’da Ohrid`e hareket. Saat 13:10’da varışımıza istinaden pasaport ve gümrük işlemlerinin ardından özel aracımızla panoramik Ohrid şehir turumuz için havalimanından hareket ediyoruz. Osmanlının Balkanlardaki önemli üslerinden biri olmuş tarihi Ohrid şehrini tanıtan bir tur gerçekleştireceğiz. Turumuz esnasında Kiril Alfabesini geliştirmiş olduklarına inanılan, 9. yüzyıl Bizans keşişleri Aziz Kirillos ve Metodios Anıtı, Aya Sofya Kilisesi, Roma döneminden kalma Antik Tiyatro, St. Klement Manastırı ve St Pantelejmon Kilisesi, Sinan Çelebi Türbesi, Çınar Meydanı, Türk Çarşısı, Halveti Tekkesi, Yeni çarşı, Ohrid Pazarı ve Ohrid gölü göreceğimiz yerlerden bazıları. Turumuzun ardından serbest zaman. Otele hareket, oda dağılımı ve yerleşmenin ardından dileyen misafirlerimiz için extra Struga turu. Ohrid gölünün batı kıyısı yönünde ilerleyerek göl kıyısındaki diğer bir şehir olan Struga’ya ulaşıyoruz. Müslüman Arnavutların nüfusun çoğunluğunu oluşturduğu bu şehirdeki turumuzda, Kara Drim Nehri üzerine kurulu Şairler Köprüsü, Şairler Parkı, bu parkta 1974 yılında ünlü şair Fazıl Hüsnü Dağlarca tarafından dikilen dilek ağacı, Çarşı ve Hasan Baba Tekkesi göreceğimiz yerler arasındadır. Geceleme Ohrid`deki otelimizde.
Extra Tur | Struga Turu : 10 Euro (Kişi Başı) | Çocuk : 5 Euro
2.Gün : OHRİD
Sabah otelimizde alınacak kahvaltımızın ardından serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz St. Naum ve Ohrid tekne turumuza katılabilirler (50 Euro). Bu turumuzda muhteşem manzaralar eşliğinde yaklaşık 1 saatlik yolculukla St. Naum`a varıyoruz. Burada bölgenin en önemli azizlerinden biri olan St. Naum Manastırı ve Sarı Saltuk Türbesini ziyaret ediyoruz. Buradaki enfes manzara adeta nefesinizi kesecek niteliktedir. Ardından 1 saat sürecek Ohrid gölü tekne turumuzu yapacağız. Tur dönüşü otelimize hareket. Geceleme otelimizde..
Extra Tur | St Naum – Ohrid Gölü Tekne Turu : 50 Euro (Kişi Başı) | Çocuk : 30 Euro
3.Gün : OHRİD
Sabah otelimizde alınacak kahvaltımızın ardından serbest zaman.. Dileyen misafirlerimiz extra olarak düzenlenecek olan öğle yemekli Resne – Manastır turumuza katılabilirler. Bu turumuzda ilk durağımız Resne. İttihat ve Terakkinin en ünlü 3 simasından biri Resne`li Niyazi`nin Sarayını ziyaret ediyoruz. Ardından Manastır(Bitola)` hareket ediyor ve kent gezimiz sırasında; Türk Çarşısını, Bedesten`i, İshak Camiini, Yeni Camii, Haydar Kadı Camii ve gezinin en duygusal anlarını yaşayacağınız Ulu Önder Atatürk`ün mezun olduğu Askeri İdadi`yi ve Atatürk Müzesini ziyaret ediyoruz. Öğle yemeğimizin ardından, Rehberimizin belirteceği saatte Ohrid`e hareket. Akşam dileyen misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek müzikli Makedon Gecesi turuna(45 Euro) katılabilirler. konaklama otelimizde.
Extra Tur | Resne – Manastır Turu : 50 Euro (Kişi Başı) | Çocuk : 30 Euro
4.Gün : OHRİD
Sabah otelimizde alınacak kahvaltımızın ardından serbest zaman Dileyen misafirlerimiz extra olarak düzenlenecek olan baştanbaşa Arnavutluk (Elbasan – Tiran – Durres) turumuza katılabilirler. Geceleme otelimizde.
Extra Tur | Elbasan – Tiran – Durres Turu : 50 Euro (Kişi Başı) | Çocuk : 30 Euro
5.Gün : OHRİD
Sabah kahvaltımızın ardından serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz extra olarak düzenlenecek olan Matka Kanyonu – Üsküp – Kalkandelen turumuza katılabilirler. Bu turumuzda eşiz doğa manzarası ile Matka`da büyülenecek, Başkent Üsküp`te tarihi Türk çarşı, birbirinden güzel sanat eserleri ve Vardar nehrinin harika manzarasının ardından Kalkandelen Alaca camii ve Harabati baba halvati tekkesini görüp, Ohrid`e geri döneceğiz. Geceleme otelimizde…
Extra Tur | Matka Kanyonu – Üsküp – Kalkandelen Turu : 50 Euro (Kişi Başı) | Çocuk : 30 Euro
6.Gün : OHRİD
Sabah kahvaltımızın ardından serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz extra olarak düzenlenecek Debre – Kocacık Köyü – Vevcani turumuza katılabilirler. Bu turumuzda önce Ohrid`den hareket ile yaklaşık 1 saat 15 dakika mesafede bulunan Kocacık Köyüne ulaşıyoruz. Cumhuriyetimizin Kurucusu Mustafa Kemal Atatürk`ün babası Ali Rıza Efendinin günümüzde müze olarak işlevini sürdüren Ali Rıza Efendi Anı evini ziyaret edip, Kocacık köyünü geziyoruz. Turumuzun ardından Makedonya’nın en eski karnavalı olarak 1400 yıllık geçmişi olduğu inanılan, Vevçani Karnavalına da ev sahipliği yapan Vevcani`ye varış. Nehrin kenarında yokuşlu köy yolları, yaşamın devam ettiği muhteşem dekore edilmiş köy evleri ve geleneksel olarak mısır öğüten su değirmenleri ve su kaynakları ile dünyanın en güzel yerlerinden birine geldiğinizi hissedeceksiniz. Turumuzun ardından otelimize hareket. Geceleme Ohrid`de otelimizde.
Extra Tur | Kocacık Köyü – Ali Rıza Efendi Evi – Vevcani Turu : 50 Euro (Kişi Başı) | Çocuk : 30 Euro
7.Gün : OHRİD
Sabah kahvaltımızın ardından serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz extra olarak düzenlenecek Prespa Milli parkı gezimize katılabilirler. Prespa Gölü deniz seviyesine göre 855 m. yüksekliktedir. Koruma altındaki alan 2.080 hektar büyüklüğündedir. Bu bölgede 200 kuş cinsi bulunur, bunların 104`ü su kuşlarıdır. Üç kuş cinsi Avrupa Nesli Tükenmekte Olan Türler Kırmızı Listesi`nde yer almaktadır. 273 km2 yüzölçümüyle Büyük Prespa Gölü, Ohrid Gölü`nden sonra Makedonya`nın ikinci büyük gölüdür. İki gölün arasında Galiçica Dağı uzanmakta ve bu dağın içinden yer altı deresi Zavir akmaktadır. Prespa bölgesi Makedonya`nın en temiz kalmış yeridir, doğasına insan eli hemen hiç değmemiş gibi görünmektedir. Alabalık, sazan balığı, kırmızı yüzgeçli sazan balığı, kefal, karakeçi balığı ve diğer birçok balık türünün yaşadığı gölün çevresinde beyaz pelikan, siyah kuzgun, balıkçıl ve martı türleri bir aradadır. Eşsiz manzara ve temiz havaya doyacağınız turumuzun ardından Ohrid`e geri dönüş. Geceleme otelimizde..
Extra Tur | Prespa Gölü ve Milli Parkı : 35 Euro (Kişi Başı) | Çocuk : 25 Euro
8. Gün : OHRİD – İSTANBUL

Sabah kahvaltımızın ardından odaların boşaltılması ve serbest zaman ardından Ohrid havalimanına hareket. Bilet, bagaj ve biniş işlemlerinin ardından Onur HavayollarI 8Q672 tarifeli seferi ile Saat 15:00’de İstanbul Atatürk Havalimanına hareket. Kısa bir uçuşun ardından 17:10′ da varış ve turumuzun sonu. Bir sonraki TatilBudur organizasyonunda görüşmek dileği ile siz değerli misafirlerimize veda ediyoruz.

Bu Turumuza Özel eXtra Avantajlı Paketlerimiz

Tur başlamadan önce satın alınması durumunda geçerlidir, aksi halde tur esnasında indirim yapılmamaktadır.

Full Paket : 295 Euro Yerine 250 Euro

Struga Turu : 10 Euro + St Naum – Ohrid Gölü Tekne Turu : 50 Euro + Resne – Manastır Turu : 50 Euro + Elbasan – Tiran – Durres Turu : 50 Euro + Matka Kanyonu – Üsküp – Kalkandelen Turu : 50 Euro + Kocacık Köyü – Ali Rıza Efendi Evi – Vevcani Turu : 50 Euro + Prespa Gölü ve Milli Parkı : 35 Euro

 KONAKLAMA OTELİ Prestol Hotel Ohrid
 KONAKLAMA OTELİ Ohrid – 4* Oteller

Tur vizesizdir.

Tur Değerlendirmesi

Henüz bir değerlendirme yok.

Görüşünüzü belirtin.

Puan